Milyen a sikeres nő?

Az irodában Ő a főnök. Tárgyalásokat folytat és megingathatatlan döntéseket hoz. Otthon különleges ételeket főz családjának, sportol és hetente kétszer kozmetikushoz és fodrászhoz jár, így mindig ápolt külsejű. Mindaz jellemző rá, ami egy nő álma, vágya lehet: jól néz ki, sikeres, boldog anya, feleség. Munkahelyén vezető pozíciót tölt be és az ágyban is tökéletes szerető.
Anyaság és karrier a filmeken tökéletesen összeegyeztethető, de vajon a valóságban működik-e egyszerre ez a két dolog? Vizsgáljuk meg közelebbről ezt a kérdést: Milyen a sikeres nő?

A siker

Mi is az a siker?

A siker az a tevékenység, amit a külvilág előtt végzünk, és a siker attól siker, hogy mások annak ítélik meg, és ezt minden módon a tudtunkra is adják.

Mindennek, ami létezik, van kezdete, és van vége. Hogyan is születik a siker?

Először egy gondolat születik meg az ember fejében. A gondolat nő, növekedik, míg egyszer
csak vágy lesz belőle. A vágy cselekedetekre sarkall. Ha valamire vágyódunk, és tenni is hajlandók vagyunk érte, akkor – ha elég sokszor és elég sokáig cselekszünk – sikeresek leszünk. A siker feldobottá,
boldoggá tesz minket, ragyogunk, és kicsivel a föld felett közlekedünk. Azután egy újabb gondolat újabb vágyat szül, és a figyelmünk más célok felé fordul, más sikerekre vágyódunk.

A kör bezárult – a kör újra indul.

Csoportban a siker szóval szabad asszociációs játékot játszottunk.
Néhány a reagálások közül: boldogul, eredményes, elismert, híres,győztes, szerencsés, nyert ügye van, túltesz a másikon, lepipálja,diadalt arat, gazdag, nyereséges, sok ember főnöke, megnyeri a vitákat, megvalósítja az elképzeléseit, sportversenyt nyer, megtalálta a lelki békéjét. Amikor ezek az utolsó szavak elhangzottak, olyan csend lett, hogy szinte tapintani lehetett. Ott maradt a levegőben a
kérdés: a siker kívülről ered, vagy belülről fakad?

Minden emberi közösségben a közösség normái határozzák meg, hogy mi is a siker. A csoport meghatározza az értékeit, és aki a csoportnormák szerint él, aki megfelel az elvárásoknak, az sikeres ember a többiek szemében.

A pszichológia az emberi lélek egyik kulcskérdésének tekinti a siker-és a kudarcélmények megélésének módját. Az orvosi kutatások szerint a pszichoszomatikus megbetegedések hátterében a lelki élet zavara áll, és ezek közül is kiemelkedő az elszenvedett kudarcok hatása.

A sikeres ember, a tevékeny ember – ez is tapasztalat – sokkal kevésbé betegszik meg, mint mások. Hányszor hallani: "meghalni sincs időm,annyi a tennivalóm". Ezt az álpanaszos mondatot azonban általában megelégedett mosoly kíséri.

A sikeres nő személyisége

A feladatokkal való megküzdés szempontjából kétféle embertípus van: a kihíváskereső és a kudarckerülő. A kudarckerülő elkerül minden olyan helyzetet, ahol esetleg kudarc érheti. Belőle kemény munkával is aligha lehet sikeres embert faragni.

A sikeres nő – minden ellenkező híreszteléssel ellentétben – tényleg tehetséges valamiben.

Sikereinek ez az alapja. Ehhez társul az a tulajdonsága, hogy fokozottak az önérvényesítési törekvései.

A sikeres nő meg tud küzdeni a problémákkal, mert erre kialakult stratégiája van. Optimista és hisz magában. Szívesen kezdeményez, jól kommunikál.Jó az emberismerete, és bizalmat tud ébreszteni önmaga iránt.
Határozott, céltudatos, kitartó. Szeretne elismert lenni, vágyik a csodálatra, tiszteletre, szeretetre.

Nem áll meg a vágyakozásnál, hanem tesz is ezekért.

Brian Tracy szerint a siker hét alkotórészből áll. Ezek:

  1. lelki béke
  2. egészség és energia
  3. jó emberi kapcsolatok
  4. anyagi függetlenség
  5. értelmes célok és eszmények
  6. önismeret
  7. önmegvalósítás

Sohasem szabad elfeledkeznünk arról a tényről, hogy az ember komplex, testi, szellemi és lelki lény, aki csak akkor lehet elégedett, ha mindhárom téren egyaránt harmonikusan fejlett. Sajnos, gyakran
előfordul, hogy miközben a sikert hajszoljuk, sokszor csak a fizikai és szellemi tényezőket vesszük figyelembe, és a lelki szükségleteinket teljesen elhanyagoljuk.

A test – szellem – lélek harmóniája

A társadalom és a média a legtöbbször azt közvetíti, hogy a sikeres nő teste legalábbis vetekszik egy top modellével. A sikeres nő állandóan mosolyog, nincsenek problémái, nem szorong, nem fáradt.

Korunk sikeres női ennek az idealizált képnek próbálnak megfelelni.
Nők ezrei kínlódnak attól az érzéstől, hogy nem képesek külsőségekben megfelelni az elvárásoknak.

A siker nem a tökéletes női idomokon múlik, sokkal inkább női identitásunk felvállalásán. Természetesen
tegyünk sokat azért, hogy a testünk szépségét, egészségét megőrizzük.
De fogadjuk el, hogy nem vagyunk és valószínűleg soha nem is leszünk tökéletesek.

Törődjünk a külsőnkkel is, de soha ne feledkezzünk meg arról, hogy az igazi szépség belülről fakad.

Fontos, hogy a választott szakterületen jól képzettek legyünk, a tájékozottság, a napra kész tudás magabiztossá tesz. Önbizalmat ad,egyenrangú partnerré tesz, és a magas szintű szakmai tudás mindenkiből elismerést vált ki. Rosszabb esetben irigységet. Szakmai vitákban is legyünk bátrak és őszinték. Bátran mutassuk meg a tudásunkat, és őszintén, szégyenkezés nélkül valljuk be, ha valamit nem tudunk. A nyílt kommunikáció a hitelességünket növeli.


Amikor a siker lelki hátteréről gondolkodom, Churchill szavai jutnak az eszembe:

"Siker az, amikor megőrizzük lelkesedésünket, miközben egyik kudarcból a másikba bukdácsolunk."

Siker és kudarc testvérek.

A siker voltaképpen a kudarcaink pozitív irányú felfogása, a kudarcokból gyűjtött tapasztalatok kiteljesedése, felhasználása. A siker az eredmények folyamatos javulása, amelybe beleférnek az apróbb kudarcok is. Mindenféleképpen olyan teljesítmények és események sorozata, mellyel valaki, vagy valakik kiemelkednek az átlagemberek közül. Bárki elérheti, aki hajlandó értea megfelelő áldozatokat meghozni.

A siker ára

A világon mindennek ára van. A sikernek is. A sikerre törekvő nőnek tisztában kell lennie azzal, hogy neki gyakran akkor is dolgoznia kell, amikor más hölgyek szabadok. Esténként, hétvégeken, szabad napokon. Ebből aztán egyenesen következik, hogy a siker és a családi harmónia nehezen egyeztethető össze. Mégis van, akinek sikerül.
Általánosságban megállapítható, hogy a férjek gyakran nem szeretik, inkább csak elviselik a feleségük sikereit.

A sikeres női vezetők vállára még ma is a legtöbbször a dupla műszak gondja nehezedik. A legtöbb nő többes terhet cipel, a keresőtevékenységen túl a háztatás, gyermeknevelés gondjait is viseli.

Manapság a siker utáni vágy egyre nagyobb jelentősséggel bír az emberek életében.
Ma sokkal gyorsabban és könnyebben érhetjük el céljainkat, mint azelőtt bármikor.

Sikeres vállalkozó, sikeres vállalkozás

A vállalkozók energikusak, hosszú távú célokat állítanak maguk elé.
Kitartóak a problémamegoldásban, vállalják a felmerülő kockázatot, a személyes felelősséget, tanulnak hibáikból. Keresik és használják a piaci visszajelzéseket és erőforrásaikat. Önmagukkal is versenyben
állnak, tudják, hogy a siker vagy a bukás elsősorban rajtuk múlik. A pénzt, az üzleti kapcsolatokban rejlő tőkét teljesítményük értékmérőjeként kezelik.

4 thoughts on “Milyen a sikeres nő?”

  1. Vizsgáljuk.
    Mások által sikeresnek mondott ? Vagy simán boldog ?
    Aki kifele sikeres befele biztos rendben van ?
    Aki befele rendben van, számít ha nem sikeres a világban?

    Kíváncsi vagyok, miért érdekel ez a téma.

    Üdv:Almás

  2. Vizsgáljuk.
    Mások által sikeresnek mondott ? Vagy simán boldog ?
    Aki kifele sikeres befele biztos rendben van ?
    Aki befele rendben van, számít ha nem sikeres a világban?

    Kíváncsi vagyok, miért érdekel ez a téma.

    Üdv:Almás

  3. ÁLOM
    Milyen a sikeres nő?

    ÁLOM.

    Ha valaki már ennyire tökéletes… az már túl szép, hogy igaz legyen…

    A saját tökéletlenségünk elfogadásáért cserébe nekünk is el kell fogadnunk mások tökéletlenségét…

    És a tökéletlen egyszer csak megmutatja az Igazi Arcát: a Tökéletességet…

    Néztél már egy virágot fél órán át?

    Tedd meg…

    És rájössz… hogy minden és mindenki TÖKÉLETES.

    Az emberi lét a kettősségek világa itt a dualitásban…

    KORLÁTLAN a korlátolt létben…

    TÖKÉLETESSÉG a Tökéletlenségben…

    De így jó… Így kell lennie… Így kell szeretni, elfogadni, és megbecsülni…

    Így kell élni az Életet…

    Azzal a tudattal, hogy egyszerre vagy Tökéletlen és TÖKÉLETES.

    És hogy ezzel mindenki más is így van…

    Kérdés, hogy Te mit látsz belőle…

    A Lényeg (a Lélek) sokszor rejtve van…

    Csak annak mutatja meg és tárja fel Önmagát… aki érdemes rá…

    Aki megérdemli.

    Egy párkapcsolatban is így lehet a Békából Királyfi…

    A Szeretet, az Odafigyelés, és a Törődés… Az Energia által és hatására jöhet létre a Teljes Átalakulás…

    Tőled függ, hogy mit látsz.

    Tőled függ, hogy milyen látod és éled meg a körülötted létező ÉLETET.
    És benne a különböző embereket, szituációkat és körülményeket… 😉

    A látvány milyensége függ a látó (a lencse) milyenségétől is…

    Attól abszolúte nem független…

    Tőled a Te Életedben SEMMI SEM FÜGGETLEN.

    Minden Tőled is függ…

    Rajtad is múlik…

    Te is befolyásolod (változtatod és alakítod, azzal, ahogyan hatsz rájuk) a dolgokat és a Szereplőket… 😉

    Csizike 😉

  4. ÁLOM
    Milyen a sikeres nő?

    ÁLOM.

    Ha valaki már ennyire tökéletes… az már túl szép, hogy igaz legyen…

    A saját tökéletlenségünk elfogadásáért cserébe nekünk is el kell fogadnunk mások tökéletlenségét…

    És a tökéletlen egyszer csak megmutatja az Igazi Arcát: a Tökéletességet…

    Néztél már egy virágot fél órán át?

    Tedd meg…

    És rájössz… hogy minden és mindenki TÖKÉLETES.

    Az emberi lét a kettősségek világa itt a dualitásban…

    KORLÁTLAN a korlátolt létben…

    TÖKÉLETESSÉG a Tökéletlenségben…

    De így jó… Így kell lennie… Így kell szeretni, elfogadni, és megbecsülni…

    Így kell élni az Életet…

    Azzal a tudattal, hogy egyszerre vagy Tökéletlen és TÖKÉLETES.

    És hogy ezzel mindenki más is így van…

    Kérdés, hogy Te mit látsz belőle…

    A Lényeg (a Lélek) sokszor rejtve van…

    Csak annak mutatja meg és tárja fel Önmagát… aki érdemes rá…

    Aki megérdemli.

    Egy párkapcsolatban is így lehet a Békából Királyfi…

    A Szeretet, az Odafigyelés, és a Törődés… Az Energia által és hatására jöhet létre a Teljes Átalakulás…

    Tőled függ, hogy mit látsz.

    Tőled függ, hogy milyen látod és éled meg a körülötted létező ÉLETET.
    És benne a különböző embereket, szituációkat és körülményeket… 😉

    A látvány milyensége függ a látó (a lencse) milyenségétől is…

    Attól abszolúte nem független…

    Tőled a Te Életedben SEMMI SEM FÜGGETLEN.

    Minden Tőled is függ…

    Rajtad is múlik…

    Te is befolyásolod (változtatod és alakítod, azzal, ahogyan hatsz rájuk) a dolgokat és a Szereplőket… 😉

    Csizike 😉

Scroll to Top