A tudatalattink állandóan emlékezik. Azokat az emlékeket játssza vissza folyamatosan, amelyek visszatérő élethelyzetekben nyilvánulnak meg életünk során. Az emlékek jelentős része gyermekkorunkból származik, a tapasztalások egymásra rakódva építik fel a tudatalatti, majd az ego struktúráját.
Gyermekéveink különböző szakaszaiban más és más viszonyítási pontokat kell kialakítanunk. Ha a tanulási folyamat egyes részeihez keserű emlékeket, rossz érzéseket társítunk, azok az adott életterülethez kötődő kihívásokként jelentkeznek életünk során. A kihívások addig ismétlődnek, míg meg nem gyógyítjuk sérült belső gyermekünket. A gyógyulás kapcsán felszabaduló pozitív energiák integrálódnak a felnőtt személyiségünkbe, így a problémás élethelyzetek oldódnak. Mi pedig végre nem a félelmeinktől motiválva, hanem szabadon döntünk további életünk alakulásáról.
Az egynapos tréning elméleti részében megismerkedünk a gyermekkor egyes fejlődési szakaszainak jellemzőivel, a szakaszra jellemző sérülésekkel, illetve azok tudatalattira gyakorolt hatásaival. A gyakorlati részben mindenki megtanulja, hogy hogyan lehet egyszerű lépésekben eljutni az általa választott probléma gyermekkori kiindulópontjához és feldolgozni az ahhoz társuló érzelmeket.