Sirály tankönyv
Eddig is tervben volt, hogy a Sirály hanganyagokhoz egyszer majd elkészül egy írott változat is, de most hogy végeztem egy felmérést a Sirály önimsereti tanfolyamot hallgatók között, így már biztos, hogy az idén elkezdem ennek a tankönyvnek az összeállítását.
A válaszadók 70%-a azt nyilatkozta, hogy szívesen tanulna az írott tananyagból is a hangfelvételek mellett és ez nekem is egy jó lehetőség, hogy kibővítsem az önismereti tananyagot olyan információkkal, amelyek nem kerültek bele a hangfelvételekbe.
Egy írott anyag mindig könnyebben rendszerezhető, bővíthető, jobban átlátható, mint a hangformátum, ezért a jövőbeli Sirály önismeretet tanulók is több tudáshoz juthatnak majd!
Azonban én még sohasem írtam tankönyvet és az is régen volt már, amikor iskolában tanultam a régi típusú tankönyvekből, ezért gondoltam, megkérdezlek Titeket, hogy Ti milyenre szerkesztenétek egy jó önismereti tankönyvet?
Néhány barátomat megkérdeztem már ez ügyben és a következő ötletek gyűltek eddig össze:
- Tartalomjegyzék, a szokásos módon.
- Összefüggéstár, ahol a fejezetek közötti összefüggéseket teszem átláthatóvá.
- Minden fejezet elején egy rövid összefoglalás arról a fejezetről.
- A fejezetek jól tagoltak, alcímekkel ellátva.
- Minden gondolat kap egy sorszámot, amire máshonnan hivatkozni tudok.
- A tanításokat kiegészítő anekdoták, viccek, tanmesék külön blokkban.
- A tanításokhoz kapcsolódó meditációk leírása.
- A fejezetek végén ellenőrzőkérdések, tesztek, feladatok.
Ha ezeken túl lenne még ötleted, hogy mivel lehetne átláthatóbbá, könnyebben tanulhatóbbá tenni a Sirály csomagokat, és azon belül a hozzá készülő tankönyvet, akkor azt írd meg ide hozzászólásba!
Köszönöm!
- Huszti Sándor - Önismereti tanító blogja
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Hozzászólások
2 hozzászólásNem tudok bejelentkezni. Ezért lettem névtelenke :(
Láttam egy pár könyvben, hogy a külső lapszélen szélesebb margó van és a kiemeléseket oda nyomtatják, így jól látható, tagolható az anyag.
Tudom sokan megszentségtelenítésnek tartják, de a margó szabad része így jól használható széljegyzetekre is.
Sok ihletet az íráshoz
Hédi
Kedves Sanyi!
Nagyon örülök, hogy lesz egy ilyen könyv! :-)
Én nagyon szívesen olvasnék rengeteg saját tapasztalatot, amiket Te átéltél, illetve amiket a környezetedben élőkkel kapcsolatban tapasztaltál. Nem tudom, milyen arányban gondoltad az "eléméleti" és a "gyakorlati" dolgokat, de szerintem mindenki nagyon fog örülni a sok hasznos információnak, segítségnek, szóval ne fogd vissza magad! :-)
Sok sikert kívánok!