Célok nélkül nem haladsz!
Ugye ismered azt a szorongató érzést, amikor azon kapod magad, hogy már megint elmúlt egy hónap vagy egy év is, és mégsem történt Veled semmi érdemleges!
Benne vagy a napi mókuskerékben - munka, pihenés, evés, alvás - , de ezen kívül nem tettél semmi értelmeset, semmi olyat, ami fejlődést, változást hozna az életedbe!
Pedig még mindig ugyanazokkal a problémákkal küszködsz és a vágyaid elérésében sem haladtál egy tapodtat sem! Tudod merre kellene elindulnod, mégsem teszel egy lépést sem, a napok meg csak elfolynak ...egyik a másik után!
Miért?
- Mert ha nincsenek konkrét céljaid, akkor Te sem látod át, mit kellene tenned azok eléréséhez ma, holnap, meg azután!
- Ha a célok nincsenek kitűzve a jövődbe, akkor a vágyak csak lebegnek a nagy semmiben, maguktól bizony soha nem fognak megvalósulni.
- Célok nélkül nincs teremtő motivációd, ami elindítana a cselekvés útján.
- A célok aktivizálják a tudatalattidat, a belső tartalékaidat és az egész világot, hogy mind segítsenek a megvalósításában!
Tudod, olyan ez, mint amikor beszállsz a taxiba, de a sofőrnek nem mondod meg, hogy hova menjen.
El fog így indulni a taxi? NEM!
Ahhoz, hogy elinduljon, meg kell határoznod a célt!
Mondd meg magadnak és az egész világnak, hogy hova akarsz eljutni és meglátod, ettől máris beindul az életed!
- Huszti Sándor - Önismereti tanító blogja
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Hozzászólások
1 comment postedAz önkutatás a dekonstrukció négy szakaszán megy keresztül. Az első szakasz végén a gondolkodó dekonstruálódik; a második szakasz végén a cselekvő/tapasztaló dekonstruálódik; a harmadik szakasz végén a Tanút dekonstruálják; a negyedik szakaszban pedig a teljes szubjektum-objektum kettősség dekonstruálódik.
Olyan ez, mint egy álom, amely automatikusan végbemegy, és felébredsz ebből az álomból. Nem próbálod jobbá tenni az álmot. A tettek folytatódnak, de téged inkább Tanújukként azonosítanak, mint gondolkodóként/cselekvőként/tapasztalóként. Ahhoz, hogy jobban megértsük, vizsgáljuk meg az álom cselekvéseinek dinamikáját. Megtalálod például az autódat álmodban? Ez a visszatérő álmom van, amikor sikertelenül próbálom megtalálni az autómat.
A taoizmusban ott van ez a mély, mély kifejezés: „wei wu wei”. Ez azt jelenti, hogy a cselekvéseket soha nem szabad erőltetni. Más szóval, ne ússzon felfelé. Végső soron Ön Tanú, és minden úgy történik, ahogy kell.